RADA PRZEDSTAWICIELI KONGRESU POLAKÓW W RC XII KADENCJI

 

Rada Przedstawicieli Kongresu Polaków w RC składa się z organizacji członkowskich Kongresu Polaków w RC oraz Pełnomocników gminnych. 

Rada Przedstawicieli Kongresu Polaków XII kadencji na pierwszym posiedzeniu dnia 19 maja 2016 roku wybrała przewodniczącą i wiceprzewodniczącego Rady Przedstawicieli Kongresu Polaków

 

  • przewodnicząca Rady Przedstawicieli KP      Małgorzata Rakowska
  • wiceprzewodniczący Rady Przedstawicieli KP      Stanisław Folwarczny

PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI W RADZIE PRZEDSTAWICIELI KP XII KADENCJI

  • Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne    
  • Harcerstwo Polskie w RC     Piotr Polok
  • Klub Polonus w Brnie     Jerzy Buchta
  • Klub Kultury     Tadeusz Wantuła
  • Klub Polski w Pradze     Michał Chrząstowski
  • Koło Polskich Kombatantów w RC     Bronisław Firla
  • Macierz Szkolna w RC     Andrzej Russ, Tadeusz Smugala
  • MK PZKO Karwina-Nowe Miasto    Stanisław Fierla, Piotr Lipka
  • Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych     Alojzy Kaleta
  • Polski Związek Kulturalno - Oświatowy     Piotr Chroboczek   
  • Polskie Towarzystwo Medyczne      Jan Karczmarczyk
  • PTA "Ars Musica"     Leszek Kalina, Jan Branny
  • PTŚ Collegium Canticorum     Zygmunt Branny
  • PTTS "Beskid Śląski"     Halina Twardziková, Karol Śliż
  • Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej     Michał Zawadzki
  • Stow. Osób Pracujących i Uczących się za Granicą     
  • Stowarzyszenie Szkoła Polonijna w Pradze      
  • Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich     
  • Stowarzyszenie Emerytów Polskich     Anna Ciahotna, Marta Mattes
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Polskiej Książki     Helena Legowicz
  • Stowarzyszenie Rodzina Katyńska     Józef Pilich, Mieczysław Witoszek
  • Towarzystwo Beskidzkich Kucharzy       Henryk Cieślar
  • Towarzystwo Nauczycieli Polskich     Barbara Smugala, Krzysztof Kosmala
  • Zaolziańskie Towarzystwo Fotograficzne     Marian Siedlaczek
  • Zrzeszenie Literatów Polskich     
  • ZŚM Przyjaźń     
  • Towarzystwo Avion     Renata Putzlacher-Buchta
  • Koło Macierzy Szkolnej - PSP Wędrynia      Tadeusz Farny, Renata Konstankiewicz
  • Polskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków w RC     Ewa Ćmok
  • Zaolzie Potrafi       Izabela Wałaska
  • Zaolziańskie Stowarzyszenie Lotnicze im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury    Józef Przywara

PEŁNOMOCNICY GMINNI KONGRESU POLAKÓW W RC


  • Boconowice Marek Słowiaczek
  • Bukowiec
  • Bystrzyca Stanisław Bielesz
  • Cierlicko i Stanisłowice Andrzej Štirba
  • Czeski Cieszyn Małgorzata Rakowska
  • Gnojnik Paweł Pieter
  • Gródek Barbara Kúdela
  • Hawierzów Franciszek Jasiok
  • Jabłonków Danuta Branna
  • Karwina Melchior Sikora
  • Kocobędz Natalia Branny
  • Koszarzyska Jerzy Sikora
  • Ligotka Kameralna Halina Zientek
  • Lutynia Dolna Radomír Sztwiertnia
  • Łomna Dolna
  • Milików Stanisław Kantor
  • Mosty koło Jabłonkowa Erwin Turek
  • Nawsie
  • Nydek Bogdan Martynek
  • Olbrachcice Marcela Palowska
  • Orłowa - Lutynia Marian Stec
  • Piosek Alojzy Wocławek
  • Piotrowice - Marklowice Jadwiga Karolczyk
  • Praga Władysław Adamiec
  • Ropica Paweł Wania
  • Rychwałd
  • Rzeka Andrzej Brzeżek
  • Stonawa Wojciech Feber
  • Sucha Górna Jan Gałuszka
  • Śmiłowice Gustaw Chwistek
  • Trzanowice Marian Jochymek
  • Trzycież Agata Ujkova
  • Trzyniec Wiesław Wania
  • Wędrynia Marta Roszka

 
 
 
Created by toras.cz
Kongres Polaków w Republice Czeskiej, Komeńskiego 4, 737 01 Czeski Cieszyn